Kierowcy tirów codziennie pokonują setki, a nawet tysiące kilometrów dowożąc towar do celu. Ich praca z pewnością jest ciekawa i może dawać mnóstwo satysfakcji, ale bywa też męcząca – zwłaszcza kiedy trzeba pokonać długie dystanse albo w drodze pojawiają się problemy techniczne z tirem. Dlatego też warto zadbać o większy komfort. Jak to zrobić?

Przytulna kabina

Ponieważ praca kierowcy tira wymaga spędzania w trasie wielu dni, kabina ciężarówki pełni wtedy funkcję mobilnego mieszkania. W sklepach z częściami do samochodów ciężarowych można kupić praktyczne akcesoria, które jednocześnie nadadzą wnętrzu kabiny przytulnego charakteru. Dywaniki lub zasłony dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego możliwe jest dostosowanie ich do własnych preferencji. Warto też zainteresować się półeczkami przeznaczonymi do konkretnych modeli ciężarówek – będą one przydatne nie tylko w trasie, ale również podczas postojów.

 

Czas na odpoczynek

Obowiązkowe pauzy mogą potrwać nawet dwa dni, dlatego warto ten czas wykorzystać na solidny odpoczynek przed dalsza drogą. Wspomniane już zasłonki przydadzą się w sytuacji, kiedy kierowca będzie chciał się wyspać – uchronią go nie tylko przed wścibskimi spojrzeniami, ale też przed promieniami słonecznymi, które nierzadko utrudniają komfortowy odpoczynek. Warto też pomyśleć o niewielkiej kuchence na kartusze z gazem oraz lodówce turystycznej – dzięki nim możliwe będzie przygotowanie domowego posiłku albo odgrzanie potraw przyrządzonych wcześniej.

 

Jazda w słoneczny dzień

Wbrew pozorom podczas jazdy problemem bywa nie tylko ulewny deszcz lub śnieżna zadymka, ale również ostre słońce, które może oślepiać stwarzając tym samym ryzyko wypadku. Aby zapobiec takim niebezpiecznym sytuacjom, można zamontować osłony przeciwsłoneczne na kabinę tira. Uchronią ją przed nadmiernym nasłonecznieniem co może okazać się zbawienne, kiedy klimatyzacja zacznie szwankować. Do kompletu warto zamontować owiewki na szyby boczne, które poprawiają wentylację w kabinie i zapewniają jeszcze większy komfort podczas jazdy.