Osoby pracujące jako kierowcy samochodów ciężarowych spędzają poza domem wiele dni. Funkcję mieszkania w trasie pełni więc kabina tira – to właśnie w jej wnętrzu można odpocząć przed dalszą srogą i zregenerować siły po kilkugodzinnej jeździe. W jakie akcesoria warto ją wyposażyć i które z nich sprawdzą się w trasie?

Prosto do celu

Trasa kierowcy ciężarówki często wiedzie przez drogi i okolice, w których nigdy wcześniej on nie był, dlatego warto pomyśleć o wygodnym urządzeniu, które szybko wskaże właściwy kierunek i pomoże jak najszybciej dotrzeć do celu. Oczywiście na wszelki wypadek należy mieć ze sobą tradycyjną mapę, jednak GPS także się sprawdzi. Dużym udogodnieniem jest możliwość zaznaczenia trasy uwzględniającej ograniczenia wagowe, a także ostrzegające przez korkami, wypadkami lub pracami drogowymi. Urządzenie powinno być oczywiście zamontowane na specjalnym uchwycie.

Obiad jak w domu

Niektórzy kierowcy stołują się w przydrożnych barach albo na stacjach benzynowych. Nie brakuje jednak wśród nich i takich osób, które preferują domowe jedzenie. Aby samodzielne gotowanie było możliwe, konieczna jest niewielka kuchenka, do której podłącza się kartusze z gazem. Po złożeniu do specjalnej walizki cały zestaw zajmuje niewiele miejsca, dlatego jest wygodnym rozwiązaniem na podróż. Dobrym pomysłem będzie też zakup turystycznej lodówki zasilanej z gniazda 12V. Umożliwi ona przechowywanie półproduktów na smaczne potrawy i zapewni trwałość posiłkom przygotowanym przed wyjazdem w domu.

Wygodny odpoczynek

Obowiązkowe pauzy trwać mogą nawet ponad dobę, dlatego też wielu kierowców traktuje kabinę jak mobilne mieszkanie. Aby relaks w samochodzie był komfortowy, warto zaopatrzyć się w specjalne zasłonki. Chronią one nie tylko przed wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz, ale też zapobiegają nagrzewaniu się kabiny zapewniając należyty odpoczynek. Są one dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, więc można je dostosować do każdego samochodu ciężarowego i dowolnej tapicerki.